Visa i MasterCard припиняють роботу в Криму

19 грудня президент США Барак Обама підписав указ про блокування власності певних осіб і заборону певних операцій, що мають відношення до Криму, що накладає санкції, які забороняють компаніям, зареєстрованим в США, надавати послуги прямо або побічно особам, що здійснюють діяльність на території Криму – про це йдеться в офіційній заяві Visa.

Аналогічна ситуація з платіжною системою MasterCard .У зв’язку з санкціями США, оголошеними проти Криму, MasterCard повідомила російські банки про необхідність призупинення операцій з картами на території Криму

Таким чином жителі півострова які володіють пластиковими магнітними картами , незалежно від банку , фактично не зможуть здійснювати платежі , знімати та пересилати гроші.

Цього ж дня , було обмежено транспортне сполучення з Кримом. Жоден поїзд та автобус від тепер не буде здійснювати пасажирські перевезення. Білорусь також відмовилась здійснювати перевезення і відмінила всі поїзди в Крим.
Днем раніше , з материкової частини було обмежено подачу електроенергії на кримський півострів, у зв`язку з її дефіцитом.