Безвізовий режим з ЄС та біометричні паспорти в Україні

У п`ятницю , 18 грудня 2015 року Єврокомісія подала звіти про виконання Україною умов про надання безвізового режиму в країни шенгенської зони . Україна повністю виконала всі умови , останнє слово за депутатими Європарламенту , які більшістю голосів повинні прийняти резолюцію .

Станеться це на раніше ніж за 5-7 місяців , в силу багатьох бюрократичних моментів . Європарламент розгляне резолюцію , і вже в травні-липні 2016 українці зможуть їздити до країн шенгену без віз – про це запевняє  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін .

Для того щоб відвідати країни шенгенської зони , куди входять практично всі країни ЄС окрім Великобританії та Ірландії , громадянин україни повинен мати біометричний паспорт – це обов`язкова умова .

shengen eu

 

Щоб у прикордонників не виникало зайвих питань , з собою варто взяти достатню кількість готівки , забронювати готель та зворотній квиток додому. Перебування на території “шенгену” дозволяється  не більше ніж 90 днів протягом півроку.

Спрощення візового режиму це не зовсім “відміна віз” , як виглядає на перший погляд.

Здійснювати трудову діяльність можна буде лише після отримання спеціального дозволу/запрошення роботодавця в залежності від країни. Для цього необхідно оформляти візу як і раніше .

Стосовно навчання – аналогічна ситуація ,потрібно мати підтвердження з учбового закладу про ваше зарахування , та оформляти відповідну візу.

Детальніше про всі моменти можна прочитати на сайті Deutsche Welle


Стосовно закордонного біометричного папорта

Відповідно до умов лібералізації візового режиму ЄС для України, з 1 січня 2015 року Державна міграційна служба України розпочала оформлення біометричних паспортів для виїзду громадян за кордон.

Біометричний паспорт буде виглядати майже так само, як звичайний закордонний паспорт, відмінністю буде електронний чіп, вбудований в обкладинку паспортної книжки, а також спеціальна позначка на обкладинці, яка вказуватиме на присутність цього чіпа.

На чіп записуватиметься інформація про особу власника, яка є на сторінці даних паспорта, а також біометричні дані – оцифрований образ обличчя, оцифрований підпис, та відбитки вказівних пальців рук.

Для оформлення біометричного паспорта необхідно звернутися виключно до підрозділу міграційної служби, де під час оформлення заяви буде здійснено фотографування та сканування відбитків пальців рук. Жодна особа або організація, окрім міграційної служби, оформити біометричний паспорт не зможе

За словами глави МВС України Арена Авакова , оформлення біометричного паспорта за стандартною процедурою буде коштувати 518,15 грн.Строки виготовлення документу складатимуть до 20 днів.

При оформленні паспорта за прискореною процедурою (за 7 днів) за паспорт доведеться сплатити 775,3 грн .

Якщо ж у людини немає можливості самому зібрати документи для оформлення паспорта, то він зможе звернутися в одне з 18 відділень Державного підприємства «Документ», де є єдине вікно і повний сервіс послуг. Там працюють нотаріуси, юристи, фотографи.

«Там фіксована додаткова ціна на замовлені вами сервісні послуги. Але не вище 253 гривень. Таким чином, гранична ціна за новий біометричний паспорт – 775,3 + 253 = 1028,3 гривень», – зазначив Аваков.


Відповіді на питання які задають найчастіше :

Що таке біометричні документи і для чого вони потрібні?

Які переваги біометричних документів для громадян?

Як будуть виглядати українські біометричні документи і які дані в них будуть внесені?

Скільки будуть коштувати паспорт громадянина України, закордонний паспорт тощо?

Коли міграційна служба почне видавати біометричні документи?

Чи обов'язково буде міняти вже видані документи на нові - біометричні?

Якщо я сьогодні подам заяву про видачу паспорта, який документ я отримаю, 'старого' зразка, чи вже біометричний?

Джерело : dmsu.gov.ua
Державна Міграційна Служба України ( ДМС )