Грін Кард – відповіді на поширені запитання. Офіційно

[toc]
ВИМОГИ ДО ПРЕТЕНДЕНТІВ
Що означають терміни «виходець», «бути приписаним до країни»?

Як правило, під «вихідцем» з певної країни мають на увазі людину, яка народилася у цій країні, незалежно від її громадянства та від того, у якій країні вона проживає зараз. Відповідно до положень Розділу 202(b) Акту про Імміграцію та Громадянство термін «виходець» може застосовуватися також до осіб, які мають підстави вважатися «приписаними» до країн, відмінних від тих, де вони народилися.

Через кількісні обмеження, які застосовуються щодо іммігрантів які прибувають з окремої країни або географічного регіону, кожна особа повинна бути «приписаною» до конкретної країни. Під «приписанням» мають на увазі країну до якої відносить себе особа. Країна походження, як правило, співпадатиме з країною народження. Однак, Ви можете обрати країною походження країну, в якій народився/народилась Ваш/Ваша чоловік/дружина, або країну, в якій народились Ваші батьки, якщо Ви народились в країні, в якій жоден з Ваших батьків не народився і постійно не проживав на момент Вашого народження. Це єдині три шляхи обрання країни, до якої Ви приписані.

Якщо Ви невірно вкажете країну(тобто вкажете країну, до якої Ви не маєте права «приписатися»), Ваша заявка може бути дискваліфікована.

 

Чи можу я подати заявку на участь у програмі, якщо я не є вихідцем з країни-учасниці?

Якщо Ви не є вихідцем з країни, яка допускається до участі у програмі, існують ще два шляхи, за якими Ви можете бути допущеними до участі. По- перше, Ви можете «приписатися» до країни, у якій народилася/народився Ваша дружина/чоловік. Проте, у цьому випадку Ви зможе отримати імміграційну візу типу ДВ-1 лише тоді, коли Ваша дружина/чоловік також матиме дозвіл на імміграцію до США і отримає візу ДВ-2, причому обоє повинні виїхати до Сполучених Штатів за своїми диверсифікаційними візами одночасно. Так само неповнолітня дитина може бути «приписаною» до країни, у якій народився один з її батьків.

По-друге, Ви можете «приписатися» до країни, в якій народився один з Ваших батьків, якщо жоден з них не був постійним мешканцем тієї країни, де Ви народилися. Загалом людина не вважається мешканцем країни, у якій вона не народилася і не була законним чином натуралізована, якщо вона тимчасово відвідує цю країну, або перебуває на її території у бізнесових чи професійних справах за дорученням організації, в якій вона працює, або уряду своєї країни.

Претендент, який наполягає на зміні «приписки», згідно з однією з умов описаних вище, повинен надати відповідну інформацію у своїй реєстраційній заявці (пункт 6).

Увага: заявка може бути дискваліфікована, якщо під час її заповнення, претендент обере невірну країну, тобто країну, до якої він/вона не має права «приписатися».

 

Чому вихідці з деяких країн не можуть брати участі у диверсифікаційній програмі?

Диверсифікаційні візи розігруються з метою розширення імміграційних можливостей для мешканців країн, які не надсилають до Сполучених Штатів великої кількості іммігрантів. Закон США вимагає, щоб диверсифікаційні візи не надавалися вихідцям країн з високим рівнем імміграції до США. Останні визначаються законом як країни, звідки за сімейними та робочими візами до Сполучених Штатів іммігрувало понад 50 тисяч осіб за попередні п’ять років. Щороку Служба імміграції та громадянства США(США СІГ) уточнює кількість іммігрантів, які в’їхали до США за сімейними та робочими візами, впродовж останніх п’яти років, аби з’ясувати, вихідці з яких країн не повинні охоплюватися щорічною лотереєю з розіграшу диверсифікаційних віз. Оскільки аналіз проводиться по кожній країні окремо перед кожним реєстраційним періодом Програми, перелік країн, вихідці з яких не беруть участі у розіграші диверсифікаційних віз, з року в рік може змінюватися.

 

Які регіональні обмеження матимуть місце у програмі диверсифікаційних імміграційних віз у 2018 році?

Служба імміграції та громадянства США визначає регіональні обмеження на кожен рік згідно формули, наведеної у Розділі 203(с) Акту про громадянство та імміграцію США. Кількість віз наданих вихідцям кожної країни залежатиме від регіональних лімітів – від кількості заявок, отриманих з кожної країни, та від кількості віз отриманих обраними претендентами. Жодна з країн не може претендувати більше, ніж на 7% загальної щорічної кількості диверсифікаційних віз.

 

Які вимоги висуваються до освіти та професійної підготовки претендента?

Імміграційний закон та нормативні акти США вимагають, щоб кожен претендент мав щонайменше закінчену середню освіту чи її еквівалент, або впродовж останніх п’яти років дворічний робочий стаж, який вимагає не менше двох років професійно-технічної підготовки. Під «середньою освітою або її еквівалентом» мається на увазі успішне закінчення 12-річного курсу початкової та середньої школи у Сполучених Штатах АБО успішне офіційно підтверджене закінчення в іншій країні курсу початкової та середньої освіти, що прирівнюється до курсу середньої школи у США. Документальне підтвердження освіти або професійного стажу не потрібно прикріплювати до реєстраційної заявки, але його необхідно буде надати працівникові консульства під час співбесіди на отримання візи.

Якщо Ви не відповідаєте вимогам, які висуваються до освіти та професійної підготовки претендентів, Ваша заявка буде дискваліфікована під час візової співбесіди, і Вам та членам Вашої родини, яких Ви вказали в заявці, візи видані не будуть.

 

Носії яких професій допускаються до участі у ДВ програмі?

Для того, щоб визначити, чи відповідає рівень освіти або професійної підготовки встановленим вимогам, можна скористатися базою даних Міністерства праці США O*Net OnLine. В електронній базі даних Міністерства праці США професії розділені на 5 зон. Незважаючи на те, що багато професій представлені на сайті Міністерства праці, лише носії певних професій допускаються до участі у ДВ програмі. Для того, щоб бути допущеним до участі у лотереї на основі професійної підготовки, Ви повинні упродовж останніх 5 років мати дворічний робочий стаж за спеціальністю, що входить в 7 рівень і вище згідно класифікації спеціальної професійної підготовки (СПП).

Якщо Ви не відповідаєте вимогам, які висуваються до освіти та професійної підготовки претендентів, Ваша заявка буде дискваліфікована під час візової співбесіди, і Вам та членам Вашої родини, яких Ви вказали в заявці, візи видані не будуть.

 

Як знайти мою спеціальність на сайті міністерства праці США?

Щоб перевірити, чи Ваша спеціальність дозволяє брати участь у ДВ програмі, виконайте таку послідовність дій:

  1. Перейдіть по лінку “Find occupations” (знайти професії) і знайдіть розділ “Job Family” (група професій);
  2. У меню розділу виберіть свою професію і натисніть «GO»;
  3. Перейдіть по лінку на Вашу професію; та
  4. Після того, як Ви обрали лінк на Вашу професію, перейдіть на розділ “Job Zone” (зона професій), щоб вибрати потрібний Вам номер зони і рівень у рейтингу СПП(спеціальної професійної підготовки).

Наприклад, у розділі «Архітектура і механіка» виберіть професію «Авіаінженер». У зоні професій Ви побачите, що ця професія відноситься до 4 зони, з СПП рівнем від 7.0 до 8.0.Згідно з цією інформацію, авіа інженерам дозволено брати участь у програмі.

Для отримання додаткової інформації натисніть на лінк http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1319.html

 

Чи встановлено мінімальний вік для учасників програми ДВ?

Мінімальний вік для претендентів не встановлюється, але вимоги щодо закінчення середньої школи та професійної підготовки на час подання заявки, які висуваються до кожного головного претендента, практично не дають можливості взяти участь у лотереї особам віком до 18 років.

 

ПРОЦЕДУРА ПОДАННЯ ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ У ДВ ПРОГРАМІ
Коли можна подавати заявку на участь у програмі ДВ-2017?

Заявки на участь у розіграші ДВ-2018 прийматимуться у електронному вигляді у період з 12:00 за Східним Літнім Часом (GMT-4) 4 жовтня 2016 року (вівторок) до 12:00 за Східним Стандартним Часом (GMT-5) 7 листопада 2016 року (понеділок). Щороку впродовж реєстраційного періоду заявки на участь у Програмі подають мільйони людей. Даний реєстраційний період дасть достатньо часу, аби вчасно сповістити претендентів про виграш. Це також дасть можливість претендентам і нашим посольствам та консульствам підготувати і обробити анкети для отримання віз.

Аплікантам радять надсилати свої заявки якомога раніше протягом реєстраційного періоду. Підвищений попит наприкінці реєстраційного періоду може значно сповільнити роботу системи. Жодна заявка не буде прийнята після 12:00 години за Східним Стандартним Часом у понеділок 7 листопада 2016 року.

Чи можуть особи, які перебувають у США, взяти участь у програмі?

Так, претендент може перебувати як у США, так і в іншій країні, і заявку можна буде надіслати як зі Сполучених Штатів, так і з будь-якої іншої країни.

 

Чи повинен претендент заповнювати і надсилати лише одну заявку протягом щорічного реєстраційного періоду програми ДВ?

Так, закон дозволяє подавати кожній особі лише по одній заявці впродовж кожного реєстраційного періоду. Державний департамент застосовує найдосконаліші технології та інші засоби, щоб виявити осіб, які надсилають більше однієї заявки протягом одного реєстраційного періоду. Претенденти, від імені яких буде надіслано більше однієї заявки, будуть дискваліфіковані.

 

Чи можуть чоловік і дружина подавати заявки окремо один від одного?

Так, чоловік і дружина можуть подати по одній заявці, якщо вони відповідають вимогам, що висуваються до потенційних іммігрантів. Якщо один з них виграє у лотереї, другий отримує статус близького родича.

 

Про кого з членів сім’ї я повинен надати інформацію у своїй реєстраційній формі?

Дружина/чоловік: Якщо ви одружені, у своїй заявці Ви повинні надати інформацію про Вашу/Вашого дружину/чоловіка, незалежно від того, проживає вона/він з Вами, та чи буде вона/він іммігрувати з Вами до США. Ви повинні вказати вашого/вашу чоловіка/дружину, навіть якщо ви наразі проживаєте окремо (розійшлися). Якщо ж у вас є документ із суду (судове рішення), який підтверджує факт розходження, ви не повинні вказувати у формі чоловіка/дружину, однак ви не будете покарані, навіть, якщо вкажете. Якщо ви розлучені, або чоловік/дружина померли, вам не потрібно вказувати їх у формі. Єдиним виключенням із цього правила є ситуація, коли дружина/чоловік уже є громадянином США або має статус LPR. Чоловік/дружина, які є громадянами США не повинні будуть звертатися по диверсифікаційні візи. Таким чином, якщо на формі ви оберете опцію «married and my spouse IS a U.S. citizen or U.S. LPR» вам не потрібно буде надавати детальну інформацію про чоловіка/дружину.

Діти: Ви повинні надати відомості про ВСІХ Ваших дітей віком до 21 року, які не перебувають у шлюбі на момент подання Вашої електронної заявки на участь у ДВ, як рідних, так і дітей Вашої/Вашого дружини/чоловіка від попереднього шлюбу та дітей, всиновлених у встановленому законодавством Вашої країни порядку. До переліку дітей повинні увійти всі діти віком до 21 року, навіть якщо вони не проживають разом із Вами, і Ви не маєте наміру звертатися за диверсифікаційними візами для них. Вам не потрібно включати у заявку дітей, які вже є громадянами США або мають статус LPR

Батьки, брати та сестри не підпадають під категорію близьких родичів,тому не потрібно вказувати їх у Вашій реєстраційній формі.

Той факт, що Ви перелічили членів своєї родини у Вашій заявці, не означає, що всі вони повинні будуть вирушити до США разом із Вами. Проте, якщо Ви при оформленні візи внесете до переліку осіб, які перебувають на Вашому утриманні, імена тих, кого Ви не згадали у реєстраційній заявці, Вашу справу буде анульовано під час візової співбесіди, і Вам та членам Вашої родини, яких Ви вказали в заявці, візи видані не будуть. (Це положення стосується лише тих осіб, які були на утриманні під час подачі реєстраційної заявки, і не поширюється на тих, хто перейшов на Ваше утримання у пізніший час). Ваша дружина/чоловік може подати окрему заявку, навіть якщо відомості про неї/нього були внесені Вами до реєстраційної заявки, за умови, що Ви обоє надасте вичерпну інформацію про членів Вашої родини, які перебувають на Вашому утриманні. Див. питання 12 вище за текстом.

 

Чи обов’язково претендентові заповнювати свою заявку особисто, і чи не може інша особа виступати від його імені та за його дорученням?

Претендентам бажано заповнювати і надсилати свої заявки власноруч, проте це за них можуть зробити і інші особи. Незалежно від того, була заявка заповнена самим претендентом, чи йому допомагав адвокат, товариш, родич тощо, від імені кожної особи повинна надійти лише одна заявка. Відповідальність за достовірність інформації в заявці несе лише претендент. Претендент повинен впевнитися, що інформація в заявці правдива та повна; заявки з неповною чи неправдивою інформацією буде дискваліфіковано. Надзвичайно важливим є збереження номеру- підтвердження, тому що тільки з ним можна буде самостійно перевірити статус заявки через Електронну Систему Перевірки Статусу на сайті www.dvlottery.state.gov. Претенденти повинні зберігати доступ до електронної пошти, вказаної в ЕРФ.

 

Чи можуть особи, які вже звернулися по імміграційні візи інших категорій, брати участь у програмі ДВ?

Так. Такі особи мають повне право брати участь у програмі ДВ (Грін Кард)

 

Коли електронна реєстраційна форма стане доступною он-лайн?

Електронна форма заявки буде доступна з 12:00 години за Східним Літнім Часом(GMT-4) 4 жовтня 2016 року (вівторок) до 12:00 години за Східним Стандартним Часом(GMT-5) 7 листопада 2016 року (понеділок).

 

Чи зможу я завантажити та зберегти Е-ДВ форму заявки у Microsoft Word Program (або в іншій відповідній програмі) і потім заповнити її?

Ні, Ви не зможете зберегти форму у іншій програмі для заповнення і подачі пізніше. Електронна форма заявки на участь є тільки веб-формою. Інформація має бути заповнена та надана у режимі он-лайн.

 

Чи можна зберегти аплікаційну форму таким чином, щоб заповнити частину, а потім повернутися і заповнити решту?

Ні, цього не можна робити. Електронна форма заявки на участь у ДВ розроблена таким чином, щоб її можна було заповнити та подати одразу. Для заповнення форми Вам буде надано шістдесят (60) хвилин з моменту її завантаження. Якщо по закінченню 60-хвилинного терміну заявка не була електронно отримана, інформація, що була внесена до цього часу знищується. Це зроблено для того, щоб повністю заповнена форма не була сприйнята як дублікат попередньої недозаповненої форми. Інструкція ДВ- 2017 чітко та конкретно пояснює, яка інформація має бути зібрана для заповнення форми. Таким чином, Ви повинні повністю підготуватися, упевнитися, що маєте всю необхідну інформацію до того, як почнете заповнювати форму он-лайн.

 

Якщо у мене немає сканера, чи можу я надіслати мої фотокартки моєму родичу у США, щоб він їх відсканував, зберіг та надіслав мені їх поштою?

Так, Ви можете діяти таким чином, якщо фотокартка відповідає вимогам, наданим у інструкції, і надати цю фотокартку в електронному вигляді разом із аплікаційною електронною формою. Аплікант повинен мати сканований фото файл на час заповнення електронної форми-заявки. Фотокартка не може бути надіслана окремо від електронної заявки. Повна заявка (фото та аплікаційна форма) можуть бути надіслані з території США.

 

Якщо подані цифрові графічні файли не відповідають специфікаціям, процедура свідчить, що система автоматично не прийме електронну реєстраційну форму заявки та повідомить про це апліканта. Чи означає це, що я зможу подати нову заявку?

Так, Ви зможете подати нову заявку. У зв’язку з тим, що заявку було автоматично відхилено, вона не розглядається як надана на Е-ДВ веб-сайт і тому Ви не отримаєте підтвердження отриманої заявки. У той же час, через затримку в роботі Інтернету таке підтвердження може прийти не одразу. Якщо аплікант може вирішити проблеми та надіслати Першу та Другу Частини протягом години, тоді проблема знімається. У іншому випадку треба починати процес подачі спочатку. Аплікант може намагатися надіслати форму стільки разів, скільки йому потрібно, щоб повністю заповнена форма була отримана і надіслано підтвердження. Однак, якщо Ви отримаєте підтвердження подачі заявки, повторно подавати її не потрібно.

 

Як скоро після надання ЕРФ заявки, я отримаю підтвердження отримання заповненої заявки?

Відповідь з Е-ДВ веб-сайту про отримання заповненої заявки надсилається апліканту одразу, але скільки часу займає передача повідомлення та отримання його аплікантом залежить від дії Інтернету. Аплікант може намагатися натиснути клавішу “Submit” стільки разів, скільки йому потрібно, щоб повністю заповнена форма була отримана і надіслано підтвердження. Однак, як тільки Ви отримаєте підтвердження, не надсилайте інформацію повторно.

 

Я натисла клавішу “Submit”, але не отримала підтверджувального номера (confirmation number). Якщо я знову подам заявку, чи буде мене дискваліфіковано?

Якщо ви не отримали підтверджувального номера (confirmation number), ваша заявка не була зареєстрована. Ви повинні подати нову заявку. Це не буде вважатися дублікатом. Якщо ви отримаєте підтверджувальний номер, не надавайте свою інформацію повторно.

ВІДБІР ПРЕТЕНДЕНТІВ

 

Як я дізнаюся, що я виграв/виграла у лотереї?

Починаючи з 2 травня 2017 року до 30 вересня 2018 року, Ви будете мати можливість самостійно перевірити статус своєї заявки за допомогою Електронної Системи Перевірки Статусу, натиснувши на лінк Перевірка Статусу Заявки на сайті www.dvlottery.state.gov. Електронна Система Перевірки Статусу є єдиним способом, за допомогою якого Держдепартамент повідомлятиме про виграш у лотереї, надаватиме подальші інструкції стосовно звернення по візу, та повідомить про дату та час призначення співбесіди на отримання імміграційної візи. Для того, щоб використати всі наявні візи, Держдепартамент може за допомогою Електронної Системи Перевірки Статусу повідомляти додаткових переможців після 2 травня 2017 року. Зберігайте свій номер-підтвердження до 30 вересня 2018 року, про всяк випадок. Єдиною Інтернет-сторінкою, де можна офіційно зареєструватися на участь у Програмі ДВ та перевірити статус заявки, є www.dvlottery.state.gov.

Державний департамент США НЕ повідомлятиме Вас про виграш (Див. питання 24).

 

Як я дізнаюся про те, що я не виграв?

Держдепартамент не повідомлятиме вас особисто про те, що ви не виграли. Ви повинні скористатися Електронною Системою Перевірки Статусу,на сайті E-DV починаючи з 2 травня 2017 року до 30 вересня 2018 року. Зберігайте свій номер-підтвердження щонайменше до 30 вересня 2018 року. (інформація про статус заявок, які брали участь у минулорічній програмі DV-2017, доступна в режимі он-лайн з 3 травня 2016 року по 30 вересня 2017 року).

 

Що буде якщо я загублю номер-підтвердження?

Для того, щоб перевірити статус заявки, потрібно мати номер- підтвердження. На даний момент Електронна Система Перевірки Статусу дає можливість відновити номер-підтвердження, відповівши на ряд секретних питань.

Посольства і консульства США та Консульський центр Кентуккі не зможуть поновити Ваш номер-підтвердження, а також перевірити статус заявки за Вас. Державний департамент США НЕ надаватиме список відібраних претендентів.

 

Чи отримаю я інформацію з Державного департаменту США звичайною чи електронною поштою?

Державний департамент не надішле вам листа про виграш. Державний департамент США ніколи не надсилав повідомлення переможцям лотереї електронною поштою і не планує цього робити в Програмі ДВ-20187. Якщо ви виграли, ви отримаєте повідомлення електронною поштою стосовно вашої співбесіди лише після того, як ви відповісте на повідомлення з інструкціями через систему Електронної Перевірки Статусу. Ці електронні повідомлення не міститимуть інформації про дату та час співбесіди. Вони просто повідомлять, що потрібно зайти на веб-сайт Електронної Системи Перевірки Статусу для отримання подальших інструкцій. Держдепартамент може надсилати електронні повідомлення з нагадуванням для учасників лотереї перевірити статус своєї заявки через систему. Такі повідомлення не міститимуть інформації про те виграшна ваша заявка, чи ні. Ознакою адреси офіційних урядових веб-сайтів є закінчення “.gov”. Багато інших неурядових веб-сайтів (наприклад, ті, що закінчуються на “.com”, “.org”, або “.net”) часто надають достовірну та корисну інформацію з імміграційних питань, а також з питань оформлення візи. Проте, незалежно від змісту неурядових сайтів, Держдепартамент не несе відповідальності за інформацію, представлену на них.

Деякі веб-сайти, що видають себе за офіційні, вводять цим самим користувачів в оману, надсилаючи їм повідомлення електронною поштою та пропонуючи свої послуги. Зокрема, у Вас можуть вимагати гроші за послуги, які є безкоштовними на офіційних веб-сайтах (Держдепартаменту або посольств за кордоном), такі як анкети та інформація щодо імміграційних процедур. Крім того, як спроба отримати від Вас гроші обманним шляхом, через такі неофіційні веб-сайти від Вас можуть вимагати оплату послуг, яких Ви не отримаєте, включаючи візові збори. Якщо Ви надішлете гроші за однією з вищевказаних шахрайських схем, Ви ніколи вже не зможете їх повернути. Також слід бути обережними і не надсилати будь- яку особисту інформацію, яка теж може бути використана з метою електронного шахрайства.

Такі неправдиві повідомлення можуть надходити від людей, які видають себе за співробітників Консульського Центру в Кентуккі або Держдепартаменту. Пам’ятайте, що Уряд США ніколи не надсилав електронні повідомлення, щоб поінформувати про виграш у лотереї, і жодних планів стосовно цього для програми DV-2018 немає. Держдепартамент ніколи не попросить вас надіслати гроші поштою або через Western Union.

 

Скільки претендентів буде відібрано для ДВ-2018?

Для розіграшу у Програмі ДВ-2018 виділено 50 тисяч віз, але насправді кількість відібраних заявок буде більшою. Оскільки ймовірно, що не всі з перших 50 тисяч відібраних претендентів отримають візи чи звернуться по візи, у Консульському центрі Кентуккі буде відібрано більше, ніж 50 тисяч заявок, аби видати всі виділені для Програми диверсифікаційні візи. Водночас це означає, що віз вистачить не для всіх претендентів, чиї заявки будуть відібрані одразу після розіграшу.

Всі відібрані претенденти будуть проінформовані про їх місця у списку через Електронну Систему Перевірки Статусу на офіційному веб-сайті www.dvlottery.state.gov. Співбесіди з відібраними у ДВ-2018 претендентами розпочнуться на початку жовтня 2017 року. За 4-6 тижнів до запланованих співбесід із працівниками консульств, Консульський центр Кентуккі вишле претендентам повідомлення електронною поштою, про те що деталі, щодо співбесіди на отримання імміграційної візи, доступні через лінк Перевірка Статусу Заявки.

Візи, якщо їх кількість буде достатньою, видаватимуться кожного місяця тим претендентам, які будуть готові їх отримати протягом цього місяця. Як тільки 50 тисяч диверсифікаційних віз буде видано, річна програма завершиться. В принципі кількість віз може виявитися вичерпаною ще до початку вересня 2018 року, а тому відібраним претендентам не потрібно зволікати з оформленням документів, необхідних для отримання візи. Випадковий відбір Вашої заявки, здійснений комп’ютером у Консульському центрі Кентуккі, не дає гарантії, що Ви отримаєте візу. Для того, щоб отримати візу, потрібно щоб Ваша заявка, після попереднього опрацювання, була допущена до фінальної обробки. Тільки 50 тисяч кваліфікованих претендентів отримають візи.

 

Як відбиратимуться виграшні заявки?

Перевірити статус Заявки можна буде тільки за допомогою Електронної Системи Перевірки Статусу починаючи з 2 травня 2017 року до 30 вересня 2018 року на сайті www.dvlottery.state.gov. Повідомлення про виграш НЕ надсилатимуться електронною поштою. Держдепартамент не розсилатиме листів чи повідомлень поштою. Листи-повідомлення про виграш електронної заявки на отримання диверсифікаційної візи, які надіслані поштою або електронною розсилкою, не є легітимними. Єдиним повідомленням від Консульського центру Держдепартаменту буде електронний лист про те, що деталі щодо співбесіди на отримання імміграційної візи доступні через лінк Перевірка Статусу Заявки. Держдепартамент ніколи не попросить вас надіслати гроші поштою або через Western Union

Всім надісланим з кожного регіону заявкам буде присвоєно індивідуальні номери. По закінченню реєстраційного періоду комп’ютер навмання відбере виграшні заявки з-поміж заявок, надісланих з різних географічних регіонів. У межах кожного регіону перша випадковим чином відібрана заявка відповідатиме першій зареєстрованій справі про оформлення візи, друга заявка – другій справі і так далі. Всі заявки матимуть однаковий шанс на відбір у межах кожного регіону. Починаючи з 2 травня 2017 року, Ви будете мати можливість самостійно перевірити статус своєї заявки за допомогою Електронної Системи Перевірки Статусу, натиснувши на лінк

Перевірка Статусу Заявки на сайті www.dvlottery.state.gov. Консульський центр Кентуккі продовжуватиме обробку справ доти, доки всі особи, заявки яких виявилися виграшними, не отримають повідомлення про необхідність звернутися до консульств США з метою отримання віз, або доти, доки всі, хто може це зробити, не звернуться до Служби імміграції та громадянства США для того, щоб змінити свій статус.

 

Чи можуть учасники лотереї змінити свій статус у СІГ США, якщо вони вже знаходяться на території США?

Так, за умови, якщо вони мають право на зміну свого статусу за іншими критеріями, передбаченими Розділом 245 Акту про імміграцію та громадянство (АІГ). Претенденти, які фізично перебувають у США, можуть звернутися до Служби імміграції та громадянства (СІГ США) з проханням змінити їх статус на статус постійного мешканця. Претенденти повинні мати на увазі, що СІГ США повинна встигнути закінчити розгляд їх справ разом зі справами їх близьких родичів, які перебувають за межами США, до 30 вересня 2018 року, оскільки саме цього дня закінчується термін проведення Програми ДВ-2018. Візи для Програми ДВ-2018 та схвалення зміни статусу після 24-ї години 30 вересня 2018 року не видаватимуться за жодних обставин.

 

Впродовж якого часу відібрані претенденти мають право звертатися по візи, виділені для програми ДВ?

Особи, відібрані під час лотереї ДВ-2018, мають право звертатися по візи лише протягом 2018 фіскального року, тобто з 1 жовтня 2017 року до 30 вересня 2018 року. Ми радимо претендентам звертатися по візи якомога раніше, як тільки порядкові номери їхніх заявок будуть допущені до подальшої обробки.

Претенденти повинні отримати диверсифікаційні візи або змінити свій статус до кінця фіскального року, тобто до 30 вересня 2018 року. Для тих осіб, які були відібрані, але не отримали своїх віз протягом 2018 фіскального року, на наступний рік право на отримання ДВ не переноситься. Аналогічно дружина/чоловік та діти, яким надається статус близьких родичів під час реєстрації для участі у розіграші ДВ-2018, можуть отримати свої диверсифікаційні візи лише з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року. Претенденти, які подають заявки на участь у програмі ДВ з-поза меж Сполучених Штатів, за 4-6 тижнів до запланованої дати співбесіди, отримають повідомлення електронною поштою від Консульського центру в Кентуккі, про те що інформація щодо співбесіди на отримання імміграційної візи доступна через лінк Перевірка Статусу Заявки.

 

Що відбувається із ДВ справою у випадку смерті переможця розіграшу?

У випадку смерті переможця розіграшу справа автоматично анулюється. Дружина/чоловік/діти не можуть претендувати на отримання ДВ візи по цій заявці. Візи, видані їм, будуть анульовані.

ГРОШОВІ ЗБОРИ

 

Скільки коштує участь у програмі ДВ?

За подання заявки платити не потрібно. Однак, претенденти на отримання диверсифікаційних віз, як і інші іммігранти, повинні сплатити консульський збір за обробку документів та оформлення диверсифікаційних віз у момент звернення по візи. Претенденти на отримання віз, котрі змінюватимуть статус на території США повинні будуть сплатити збори безпосередньо у офісі СІГ. Детальна інформація про розміри цих зборів буде міститися в інструкції, яка розсилатиметься Консульським центром Кентуккі усім відібраним претендентам.

 

Як і де потрібно сплачувати консульські збори?

Претенденти, заявки яких виявляться виграшними, будуть скеровані на сторінку-підтвердження, де отримають додаткові інструкції, включаючи інформацію про розміри витрат, пов’язаних з оформленням імміграційних документів. В інструкціях зазначено, що апліканти сплачують візовий збір особисто лише в Посольстві або консульстві США у день співбесіди. Касир Консульського відділу одразу видасть аплікантові квитанцію про сплату. Не надсилайте гроші поштою, через Western Union чи будь-яку іншу службу доставки.

Претенденти, які фізично перебувають у США, і розпочали процес зміни статусу, отримають інструкції зі списком банків США, в яких зможуть сплатити збір за оформлення імміграційних документів.

 

Чи повернуть мені кошти у разі відмови у візі?

Ні. Візовий збір поверненню не підлягає. Претенденти на отримання диверсифікаційних віз повинні відповідати усім вимогам даної інструкції. Якщо під час візової співбесіди, консульський офіцер з’ясує, що аплікант не відповідає вимогам імміграційного закону, він/вона зобов’язаний/а відмовити в наданні візи.

ОБМЕЖЕННЯ У ВИДАЧІ ВІЗИ

 

Чи можуть претенденти на ДВ розраховувати на пом’якшення обмежень, які унеможливлюють надання їм візи?

На претендентів поширюються всі ті обмеження відносно надання їм імміграційних віз, що наводяться в Акті про імміграцію та громадянство. Не існує жодних спеціальних положень щодо зняття обмежень, які унеможливлюють надання віз, окрім передбачених цим Актом. Деякі пом’якшення обмежень можливі для претендентів, які мають близьких родичів, громадян США або тих, хто вже отримав статус постійного мешканця США. Але обмеження у часі на обробку цих справ можуть унеможливити отримання даного пом’якшення.

 

 

ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З ДВ ЛОТЕРЕЄЮ

 

Як я можу повідомити про факти шахрайства через Інтернет та небажані електронні повідомлення?

Якщо Ви хочете звернутися зі скаргою на вищевказані дії – зайдіть на сторінку Федеральної комісії з питань торгівлі www.econsumer.gov, спільно розроблену агенціями з питань захисту прав споживачів з 17 країн, або зверніться до Центру розгляду скарг на протиправні дії в Інтернеті при ФБР, або до Центру скарг на Інтернет злочини. Подати скаргу на небажані повідомлення можна через веб-сайт Міністерства юстиції США.

СТАТИСТИКА
Скільки віз буде видано у рамках програми ДВ-2018?

За законом у рамках Програми імміграційної диверсифікації США відібраним у її перебігу особам щороку надається щонайбільше 55 тисяч віз на постійне проживання. Проте Актом про врегулювання у Нікарагуа та допомогу країнам Центральної Америки (ВНДКЦА), ухваленим Конгресом США у листопаді 1997 року, передбачається, що, починаючи з розіграшу 1999 року впродовж невизначеного терміну 5 тисяч з 55 тисяч віз, які виділятимуться щороку для Програми ДВ, будуть використовуватися у Програмі ВНДКЦА. Фактичне зменшення кількості віз для Програми імміграційної диверсифікації вперше мало місце у програмі ДВ-2000, і у ДВ-2018 цей порядок залишатиметься в силі.

ІНШЕ
Якщо я успішно отримаю візу через програму ДВ, чи допоможе мені уряд США придбати авіаквитки, надасть допомогу у пошуку оренди місця проживання та роботи, надасть медичну допомогу чи будь-які субсидії, поки я повністю не влаштуюсь?

Ні, апліканти, які отримують візи ДВ, не отримують ніякої допомоги, такої як кошти на авіаквитки, оренда місця проживання чи субсидії. Якщо Вас обрано для отримання візи ДВ, перед тим, як візу може бути видано, Ви повинні будете надати докази того, що Ви не станете державним утриманцем у США. Таким доказом може бути комбінація з Вашого персонального майна, Свідоцтва про підтримку, форми I-134 від родича чи друга, який проживає у США або/чи пропозиції від роботодавця зі США.

 

ПЕРЕЛІК КРАЇН (ЗА РЕГІОНАМИ), ВИХІДЦІ З ЯКИХ ДОПУСКАЮТЬСЯ ДО УЧАСТІ У ПРОГРАМІ ДВ-2018

У переліку, наведеному нижче, подаються назви країн (у межах відповідних географічних регіонів), вихідці з яких ДОПУСКАЮТЬСЯ до участі у програмі ДВ-2017. Країни, вихідці з яких не допускаються до участі у програмі ДВ- 2017, були визначені Службою Імміграції та Громадянства США (СІГ США) відповідно до формули, яка наводиться у Розділі 203(с) Акту про Імміграцію та Громадянство. Перелік країн, вихідці з яких НЕ допускаються до участі у цій програмі диверсифікації (оскільки вони є головними джерелами імміграції за сімейними та робочими візами, або належать до країн з високим рівнем імміграції до США), наводиться після переліку країн даного регіону, які беруть участь у програмі ДВ.

Албанія, Андорра, Вірменія, Австрія, Азербайджан, Бєларусь, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія (з усіма її складовими частинами, залежними та віддаленими територіями), Естонія, Фінляндія, Франція (з усіма її складовими частинами, залежними та віддаленими територіями), Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Казахстан, Киргизстан, Косово, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Макао (Спеціальний Адміністративний Регіон), Македонія, колишня Республіка Югославія, Мальта, Молдова, Монако, Нідерланди (з усіма її складовими частинами, залежними та віддаленими територіями), Північна Ірландія***, Норвегія (з усіма її складовими частинами, залежними та віддаленими територіями),Польща, Португалія(з усіма її складовими частинами, залежними та віддаленими територіями), Росія, Румунія, Сан-Марино, Сербія і Чорногорія, Словакія, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Таджикистан, Туреччина, Туркменістан, Україна, Узбекистан, Ватикан.

** С.А.Р. Макао допущено до участі і занесено до списку. Лише для участі у диверсифікаційній програмі, особи, народжені у С.А.Р. Макао отримують підпорядкування Португалії, і повинні обрати на формі Португалію, як свою країну підпорядкування.

*** Лише для участі у програмі Північна Ірландія розглядається окремо від Великобританії; Північна Ірландія братиме участь у програмі, і внесена до відповідного списку.

Країни, які у цьогорічній програмі диверсифікації участі не братимуть: Великобританія. Великобританія (Об’єднане Королівство) включає такі підлеглі території: Ангілья, Бермудські острови, острови Британська Віргінія,Британська територія в Індійському Океані, Кайманові острови, Фолклендські острови, Гібралтар, Монсеррат, Піткерн, Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови, острів Святої Єлени, острови Теркс і Кайкос. ПРИМІТКА: лише виходячи з цілей програми, Північна Ірландія тут розглядається окремо від Великобританії; Північна Ірландія братиме участь у програмі, і внесена до відповідного списку. С.А.Р. Макао також допущено і внесено до списку.

Джерело : офіційний документ Бюро консульських справ Державного Департаменту США